Jesteś tutaj: Strona główna
Ułatwienia dostępu
W ramach działań edukacyjno – kulturalnych związanych z 70 –tą rocznica Poznańskiego Czerwca 1956r. odbył się VIII Test Wiedzy o Poznańskim Czerwcu 1956r.
Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Do udziału w konkursie przystąpiło 21 drużyn z całej Polskim, w tym drużyna Zespołu Szkół w Strzegomiu w składzie: Marcin Demkiewicz, Adrian Kopeć i Michał Redlica z kl. IV TI. Zmagania w Centrum Kultury – Zamek w Poznaniu zakończyły się zdobyciem przez nasz zespół wyróżnienia. Drużyna otrzymała statuetkę a każdy z zawodników indywidualny pakiet nagród.
Uczestnicy konkursu mieli możliwość wysłuchanie wspomnień pana Andrzeja Spornego, który jako niespełna siedemnastoletni uczeń brał udział w wydarzeniach Poznańskiego z Czerwca 1956r.
Wykorzystując chwilę czasu przed konkursem Marcin, Adrian i Michał zwiedzili Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956r. oraz w ramach relaksu przed zmaganiami konkursowymi odwiedzili Stary Rynek w Poznaniu. Podczas spaceru delektowali się najsłynniejszym poznańskim wypiekiem - świętomarcińskimi rogalami.
(fot. Muzeum – Czerwiec 1956r.)