Ułatwienia dostępu


foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Zespół Szkół w Strzegomiu ul. Krótka 6, 58-150 Strzegom sekretariat@zsstrzegom.pl (74)6494870

Zespół Szkół w Strzegomiu

"Nie uczymy się dla szkoły, ale dla życia"

 

 


Już po raz dwunasty uczniowie Zespołu Szkół w Strzegomiu wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Ma ona na celu propagowanie czytelnictwa i przybliżanie treści i problematyki wybranych dzieł literatury polskiej.

Po raz pierwszy odbyła się w 2012 roku z inicjatywy ówczesnego prezydenta Bronisława Komorowskiego i na pierwszy czytelniczy ogień poszedł „Pan Tadeusz”. W kolejnych latach czytaliśmy między innymi „Trylogię”, „Lalkę”, „Przedwiośnie”, „Moralność pani Dulskiej”, „Ballady i romanse” czy nowele pozytywistyczne. W okresie pandemii, gdy nie można było organizować imprez szkolnych w dużym gronie, realizowaliśmy założenia akcji w ramach lekcji języka polskiego. W tym roku Narodowe Czytanie odbyło się w auli szkolnej, w której zgromadzili się uczniowie pierwszych i trzecich klas Technikum.

Fragmenty „Nad Niemnem” odczytali: dyrektor szkoły- Robert Wójtowicz, pani wicedyrektor- Dorota Sozańska, opiekun Samorządu Uczniowskiego- pan Ireneusz Miepariszwili i przedstawicielka Samorządu- uczennica klasy 3 Technikum Ekonomicznego- Aleksandra Matla. Zapoznali oni młodzież z historią rodu Bohatyrowiczów, odczytując fragmenty opisujące dzieje Jana i Cecylii. Lektura powieści poprzedzona była krótką prezentacją multimedialną, przedstawiającą biografię Elizy Orzeszkowej i problematykę „Nad Niemnem”. Przygotowała ją i przedstawiła Ewa Lipińska z klasy 5 Technikum Górnictwa Odkrywkowego, a nad obsługą techniczną wydarzenia czuwał Piotrek Marczyk- uczeń klasy 5 Technikum Informatycznego.

Za organizację całej imprezy odpowiadały, jak co roku, nauczycielki języka polskiego- pani Anna Spychalska i pani Wioletta Marczek.

Kamera: Strzegom, Rynek.

Pogoda: Strzegom.

STATYSTYKI od 17.V.2022

0297712
DzisiajDzisiaj200
WczorajWczoraj483
W tym tygodniuW tym tygodniu1046
W tym miesiącuW tym miesiącu17662
Wszystkich wizytWszystkich wizyt297712
Twoje IP: 44.222.189.51
Zalogowanych teraz: 0
Gości online: 6


SSID:
OSE_INTERNET

hasło:
OSE@int3rnet
Certyfikaty SSL i instrukcje:
ose.gov.pl/certyfikaty-ose

.: ADRES I KONTAKT

ZESPÓŁ SZKÓŁ W STRZEGOMIU
ul. Krótka 6
58-150 Strzegom
powiat: świdnicki
województwo: dolnośląskie

Sekretariat - (74) 649 48 70
sekretariat@zsstrzegom.pl

Księgowość - (74) 649 48 80
ksiegowosc@zsstrzegom.pl

Adres ESP (skrytki ePUAP)
/ZS_Strzegom
lub
/ZS_Strzegom/SkrytkaESP

NASZ
OFICJALNY KANAŁ

Google Maps:
50.958906,16.3430979

.: PROJEKTY

Szkoła uczestniczy w projektach

"Dlatego TU mieszkam"

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"
współfinansowanym ze środków
Unii Europejskiej

w ramach
Europejskiego Funduszu Społecznego

Modernizacja Kształcenia Zawodowego EFS

Staże i praktyki zagraniczne
dla osób kształcących się i szkolących zawodowo

Realizacja Programu Ekologicznego pt.
„Rozumiem i wdrażam zrównoważony rozwój w Gminie Strzegom”
w Zespole Szkół w Strzegomiu


Copyright © 2024 Zespół Szkół w Strzegomiu Rights Reserved.

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.