Ułatwienia dostępu


foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Zespół Szkół w Strzegomiu ul. Krótka 6, 58-150 Strzegom sekretariat@zsstrzegom.pl (74)6494870

Zespół Szkół w Strzegomiu

"Nie uczymy się dla szkoły, ale dla życia"

 

 


Jak co roku, młodzież z
Zespołu Szkół w Strzegomiu miała okazję uświetnić Światowy Dzień Turystyki podczas wyjazdu - już na 18. Rajd Szkolny. Tym razem był to szczególny rajd, ponieważ można by powiedzieć, że osiągnęliśmy pełnoletniość naszych wycieczek organizowanych w dniu 27 września.

Należy wspomnieć, że motywem przewodnim w tym roku było hasło „Turystyka i zielone inwestycje” ustanowione przez Światową Organizację Turystyki.

Dlatego też dobrze się złożyło, że tegorocznym celem była Wilcza Góra, nazywana inaczej Wilkołakiem. To stara kopalnia bazaltu po rekultywacji, stanowiąca obecnie rezerwat geologiczny. Na początek, na krótko wstąpiliśmy do Złotoryi, a następnie ruszyliśmy na turystyczny szlak w liczbie 48 uczniów i 4 opiekunów, tj.: Renata Dziurla, Ilona Dobrochowska, Monika Ulanicka-Białek i Piotr Rudnicki. 

Wyjątkowość tegorocznego rajdu była podwójna, gdyż w osiemnastym roku wyjazdowym połączyliśmy dwa "świętowania", tzn. dodatkowo uczciliśmy Europejski Dzień Języków Obcych, który od 2001 roku jest obchodzony corocznie w dniu 26 września z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. W związku z tym, podczas obchodów uczniowie zmierzyli się z testem na uważność, który był swoistym przewodnikiem kulturowym po krajach europejskich i nie tylko, a następnie rozwiązywali Quiz za pomocą skanera kodów QR. Zwieńczeniem naszego rajdu był wesoły muzyczny europejski autobus, w którym uczestnicy podzieleni na 6 grup odśpiewali w sześciu różnych językach znaną piosenkę pt. "Panie Janie".

Ponadto, w ramach Światowego Dnia Turystyki każdy uczeń uczestniczący w rajdzie miał okazję sprawdzić swoje umiejętności dotyczące orientacji na mapie, jak i pogłębić wiedzę nt. geografii regionu, który był odwiedzany, otrzymując materiał dydaktyczny w postaci mapy i specjalnych zadań na kartach pracy dot. Wilczej Góry i Złotoryi. Na wyjeździe z okazji ŚDT, jak co roku, każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal. W tym miejscu, po raz kolejny, dziękujemy Panu dyrektorowi Robertowi Wójtowiczowi za przygotowanie tej trwałej pamiątki z wyjazdu. Odbyło się również tradycyjne ognisko nie tylko z kiełbaskami. Na koniec "zasłużeni uczniowie" otrzymali przygotowane dyplomy w różnych kategoriach, a 5 uczestników z klasy piątej technikum - również dyplomy pożegnalne "dla zasłużonego piechura w rajdach szkolnych w latach 2019-2023".

Cudowna, słoneczna pogoda umożliwiła nam w Rezerwacie Wilcza Góra sympatyczne spotkanie z łonem natury i podziwianiem zagospodarowanego poprzemysłowego obszaru w kierunku turystycznym. Po dużej dawce integracji poprzez wędrówkę, radość, wspólny posiłek i intelektualny "trening" wróciliśmy do Strzegomia. Tegoroczny wyjazd był wyjątkowy i wyróżniony na tle poprzednich rajdów. Jest więc nadzieja, że kolejne obchody ŚDT odbędą się również za rok.

Z turystycznym pozdrowieniem

Kamera: Strzegom, Rynek.

Pogoda: Strzegom.

STATYSTYKI od 17.V.2022

0297722
DzisiajDzisiaj210
WczorajWczoraj483
W tym tygodniuW tym tygodniu1056
W tym miesiącuW tym miesiącu17672
Wszystkich wizytWszystkich wizyt297722
Twoje IP: 44.222.189.51
Zalogowanych teraz: 0
Gości online: 7


SSID:
OSE_INTERNET

hasło:
OSE@int3rnet
Certyfikaty SSL i instrukcje:
ose.gov.pl/certyfikaty-ose

.: ADRES I KONTAKT

ZESPÓŁ SZKÓŁ W STRZEGOMIU
ul. Krótka 6
58-150 Strzegom
powiat: świdnicki
województwo: dolnośląskie

Sekretariat - (74) 649 48 70
sekretariat@zsstrzegom.pl

Księgowość - (74) 649 48 80
ksiegowosc@zsstrzegom.pl

Adres ESP (skrytki ePUAP)
/ZS_Strzegom
lub
/ZS_Strzegom/SkrytkaESP

NASZ
OFICJALNY KANAŁ

Google Maps:
50.958906,16.3430979

.: PROJEKTY

Szkoła uczestniczy w projektach

"Dlatego TU mieszkam"

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"
współfinansowanym ze środków
Unii Europejskiej

w ramach
Europejskiego Funduszu Społecznego

Modernizacja Kształcenia Zawodowego EFS

Staże i praktyki zagraniczne
dla osób kształcących się i szkolących zawodowo

Realizacja Programu Ekologicznego pt.
„Rozumiem i wdrażam zrównoważony rozwój w Gminie Strzegom”
w Zespole Szkół w Strzegomiu


Copyright © 2024 Zespół Szkół w Strzegomiu Rights Reserved.

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.