Ułatwienia dostępu


foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Zespół Szkół w Strzegomiu ul. Krótka 6, 58-150 Strzegom sekretariat@zsstrzegom.pl (74)6494870

Zespół Szkół w Strzegomiu

"Nie uczymy się dla szkoły, ale dla życia"

 

 

Narodowe Czytanie 2015
Narodowe czytanie to ogólnopolska akcja, która odbywa się każdego roku pod honorowym patronatem Prezydenta RP, a ma na celu propagowanie literatury polskiej wśród dzieci i młodzieży. Akcja odbywa się już od czterech lat i jak dotąd, czytano już „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza, dzieła Aleksandra Fredry, „Trylogię” H. Sienkiewicza, a w tym roku „Lalkę” B. Prusa.

Nasza szkoła po raz pierwszy (ale na pewno nie ostatni!) wzięła udział w akcji i w dniu 5 września w auli szkolnej uczniowie wszystkich klas Technikum mogli wysłuchać fragmentów „Lalki” i poznać historię Stanisława Wokulskiego - kupca galanteryjnego zakochanego w arystokratce.
Spotkanie z „Lalką” rozpoczęła pani Anna Spychalska przybliżając zebranym ideę narodowego czytania, a następnie wszyscy zgromadzeni w auli obejrzeli prezentację multimedialną na temat życia i twórczości Bolesława Prusa, którą przygotowały uczennice z klasy czwartej TI - Emilia Ślęk i Patrycja Klęczar.
Wśród czytających powieść nie zabrakło przedstawicieli dyrekcji, grona pedagogicznego i naszych uczniów. Kolejne fragmenty powieści czytali- dyrektor szkoły p. Robert Wójtowicz, wicedyrektor - p. Dorota Sozańska, pedagog szkolny - p. Monika Kozłowska, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego- Izabela Lasak, a także uczniowie z klasy drugiej i trzeciej - Dominik Lipiński i Dominika Adamowicz.
Narodowe czytanie z pewnością wejdzie na stałe do kalendarza naszych imprez szkolnych, bo każda forma spotkań z literaturą jest świetną okazją do propagowania czytelnictwa, do sięgania po klasykę literatury i odkrywania jej tajemnic.

Kamera: Strzegom, Rynek.

Pogoda: Strzegom.

STATYSTYKI od 17.V.2022

0297673
DzisiajDzisiaj161
WczorajWczoraj483
W tym tygodniuW tym tygodniu1007
W tym miesiącuW tym miesiącu17623
Wszystkich wizytWszystkich wizyt297673
Twoje IP: 44.222.189.51
Zalogowanych teraz: 0
Gości online: 8


SSID:
OSE_INTERNET

hasło:
OSE@int3rnet
Certyfikaty SSL i instrukcje:
ose.gov.pl/certyfikaty-ose

.: ADRES I KONTAKT

ZESPÓŁ SZKÓŁ W STRZEGOMIU
ul. Krótka 6
58-150 Strzegom
powiat: świdnicki
województwo: dolnośląskie

Sekretariat - (74) 649 48 70
sekretariat@zsstrzegom.pl

Księgowość - (74) 649 48 80
ksiegowosc@zsstrzegom.pl

Adres ESP (skrytki ePUAP)
/ZS_Strzegom
lub
/ZS_Strzegom/SkrytkaESP

NASZ
OFICJALNY KANAŁ

Google Maps:
50.958906,16.3430979

.: PROJEKTY

Szkoła uczestniczy w projektach

"Dlatego TU mieszkam"

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"
współfinansowanym ze środków
Unii Europejskiej

w ramach
Europejskiego Funduszu Społecznego

Modernizacja Kształcenia Zawodowego EFS

Staże i praktyki zagraniczne
dla osób kształcących się i szkolących zawodowo

Realizacja Programu Ekologicznego pt.
„Rozumiem i wdrażam zrównoważony rozwój w Gminie Strzegom”
w Zespole Szkół w Strzegomiu


Copyright © 2024 Zespół Szkół w Strzegomiu Rights Reserved.

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.