Ułatwienia dostępu


foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Zespół Szkół w Strzegomiu ul. Krótka 6, 58-150 Strzegom sekretariat@zsstrzegom.pl (74)6494870

Zespół Szkół w Strzegomiu

"Nie uczymy się dla szkoły, ale dla życia"

 

 

To stwierdzenie usłyszeliśmy w jednej z grup na przywitanie akcji „Młodzież czyta dzieciom” Zespołu Szkół w Strzegomiu. Jest to też często darmowy i fascynujący sposób na poznanie świata, przygód i ciekawych ludzi, o czym mogły przekonać się przedszkolaki ze strzegomskich przedszkoli.

  Pomimo chłodnej grudniowej aury z przelotnymi opadami deszczu i śniegu, atmosferę ocieplała  perspektywa wspólnej podróży w magiczny świat książek.  Uczennice z Technikum Ekonomicznego rozpoczęły przygotowania z wielkim entuzjazmem.

Spotkania zaczęły się od wyboru tematyki, tworzenia własnych tekstów, pracy z nimi, a także tworzenia dekoracji i kostiumów. Wszystkie próby odbywały się w Pracowni Orange pod kierunkiem Małgorzaty Kossak. Po dwóch tygodniach wspólnych prób i przygotowań, w dniach 13 i 14 grudnia odbyły się spotkania z najmłodszymi czytelnikami strzegomskich przedszkoli.

Młodzież przygotowała teksty poruszające tematykę zimową. Dzieci były oczarowane przygotowaniem aktorów, a odgadywanie zagadek i udział w zabawie ruchowej sprawiało im wiele radości. Za oknem brakowało śniegu, wiec wspólnie próbowaliśmy przywołać nastrój świąteczny. W tych niezwykłych spotkaniach uczestniczyły: Milena Wićko, Zuzanna Swendrowska, Wiktoria Świerad, Małgorzata Zawiła, Karolina Zadykowicz.

Tak spotkania z dziećmi wspomina młodzież:

„Dzieci nie chciały nas wypuścić do domu” ~ Wiktoria

„Najbardziej rozbawiła mnie odpowiedzi na zagadkę o misiu. Z wszystkich możliwych zwierząt padła odpowiedź - Żyrafa”.~ Karolina

„Najbardziej zaskoczyło mnie to, że każde dziecko angażowało się w odpowiadanie na zagadki „ ~ Milena

„Podobały mi się występy, którymi odwzajemniły się nam dzieci” ~ Zuzia

Za pomoc w realizacji akcji dziękujemy Dyrektorkom i Pracownikom: Publicznego Przedszkola nr 1, Publicznego Przedszkola nr 2, Publicznego Przedszkola nr 3, Publicznego Przedszkola nr 4.

Kamera: Strzegom, Rynek.

Pogoda: Strzegom.

STATYSTYKI od 17.V.2022

0297678
DzisiajDzisiaj166
WczorajWczoraj483
W tym tygodniuW tym tygodniu1012
W tym miesiącuW tym miesiącu17628
Wszystkich wizytWszystkich wizyt297678
Twoje IP: 44.222.189.51
Zalogowanych teraz: 0
Gości online: 38


SSID:
OSE_INTERNET

hasło:
OSE@int3rnet
Certyfikaty SSL i instrukcje:
ose.gov.pl/certyfikaty-ose

.: ADRES I KONTAKT

ZESPÓŁ SZKÓŁ W STRZEGOMIU
ul. Krótka 6
58-150 Strzegom
powiat: świdnicki
województwo: dolnośląskie

Sekretariat - (74) 649 48 70
sekretariat@zsstrzegom.pl

Księgowość - (74) 649 48 80
ksiegowosc@zsstrzegom.pl

Adres ESP (skrytki ePUAP)
/ZS_Strzegom
lub
/ZS_Strzegom/SkrytkaESP

NASZ
OFICJALNY KANAŁ

Google Maps:
50.958906,16.3430979

.: PROJEKTY

Szkoła uczestniczy w projektach

"Dlatego TU mieszkam"

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"
współfinansowanym ze środków
Unii Europejskiej

w ramach
Europejskiego Funduszu Społecznego

Modernizacja Kształcenia Zawodowego EFS

Staże i praktyki zagraniczne
dla osób kształcących się i szkolących zawodowo

Realizacja Programu Ekologicznego pt.
„Rozumiem i wdrażam zrównoważony rozwój w Gminie Strzegom”
w Zespole Szkół w Strzegomiu


Copyright © 2024 Zespół Szkół w Strzegomiu Rights Reserved.

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.