Ułatwienia dostępu


foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Zespół Szkół w Strzegomiu ul. Krótka 6, 58-150 Strzegom sekretariat@zsstrzegom.pl (74)6494870

Zespół Szkół w Strzegomiu

"Nie uczymy się dla szkoły, ale dla życia"

 

 


Zespół Szkół w Strzegomiu już po raz X uczestniczył aktywnie w akcji Dzień Bezpiecznego Internetu, która jest organizowana od 2004 roku w 45 krajach.

Ideą tego wydarzenia jest praca  nad podniesieniem świadomości jak bezpiecznie korzystać z Internetu. Dlatego i w tegorocznym DBI uczniowie Zespołu Szkół: Sylwia Sordyl, Alan Korzystka, Kacper Józefowski oraz Małgorzata Zawiła pod opieką pani Małgorzaty Kossak przypominali niżej wymienionych  5 zasad, które nie są już  tajemnicą dla strzegomskich przedszkolaków:

  • Mów, jeśli coś jest nie tak!
  • Nie ufaj osobom poznanym w sieci!
  • Pamiętaj- nigdy nie podawaj nikomu w Internecie swoich danych osobowych!
  • Szanuj innych w sieci!
  • Korzystaj z umiarem z Internetu!

Spotkania przygotowawcze odbywały się w Pracowni Orange. Dzieci w czterech strzegomskich przedszkolach witały młodzież  bardzo entuzjastyczne, a większość spotkań kończyła się milionem rozdanych uścisków i wspólnym radosnym tańcem.

Oto relacja młodzieży po przeprowadzonych zajęciach:

„Odwiedzając przedszkola byłem zaskoczony wiedzą dzieci w przedszkolach szczególnie tych nieco starszych. Nie spodziewałem się, że posiadają tyle informacji na temat bezpiecznego Internetu, co świadczy o dobrym wychowaniu przez rodziców. Było super i cieszę się, że mogłem pomóc dzieciom aby były bardziej bezpieczne w Internecie!„ ~ Alan

„Nigdy nie byłem w przedszkolu i nie wiedziałem czego się spodziewać, ale byłem pozytywnie zaskoczony zadziwiająco dobrym zachowaniem dzieci. Zawsze miałem wrażenie, że wszystkie dzieci wszędzie biegają i nie potrafią się zachować, ale było fajnie i poszedłbym je odwiedzić jeszcze raz” ~Kacper

Dzień Bezpiecznego Internetu ma na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Na korytarzach Zespołu Szkół zostały wystawione gazetki informacyjne opracowane przez uczniów na lekcjach z przedmiotów informatycznych oraz lekcjach bibliotecznych. Dzięki współpracy p. Pawła Oleszko i p. Małgorzaty Kossak kolejny raz obchody DBI w SZ w Strzegomiu można zaliczyć do udanych przedsięwzięć. Zapraszamy do udziału za rok.

Kamera: Strzegom, Rynek.

Pogoda: Strzegom.

STATYSTYKI od 17.V.2022

0297719
DzisiajDzisiaj207
WczorajWczoraj483
W tym tygodniuW tym tygodniu1053
W tym miesiącuW tym miesiącu17669
Wszystkich wizytWszystkich wizyt297719
Twoje IP: 44.222.189.51
Zalogowanych teraz: 0
Gości online: 11


SSID:
OSE_INTERNET

hasło:
OSE@int3rnet
Certyfikaty SSL i instrukcje:
ose.gov.pl/certyfikaty-ose

.: ADRES I KONTAKT

ZESPÓŁ SZKÓŁ W STRZEGOMIU
ul. Krótka 6
58-150 Strzegom
powiat: świdnicki
województwo: dolnośląskie

Sekretariat - (74) 649 48 70
sekretariat@zsstrzegom.pl

Księgowość - (74) 649 48 80
ksiegowosc@zsstrzegom.pl

Adres ESP (skrytki ePUAP)
/ZS_Strzegom
lub
/ZS_Strzegom/SkrytkaESP

NASZ
OFICJALNY KANAŁ

Google Maps:
50.958906,16.3430979

.: PROJEKTY

Szkoła uczestniczy w projektach

"Dlatego TU mieszkam"

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"
współfinansowanym ze środków
Unii Europejskiej

w ramach
Europejskiego Funduszu Społecznego

Modernizacja Kształcenia Zawodowego EFS

Staże i praktyki zagraniczne
dla osób kształcących się i szkolących zawodowo

Realizacja Programu Ekologicznego pt.
„Rozumiem i wdrażam zrównoważony rozwój w Gminie Strzegom”
w Zespole Szkół w Strzegomiu


Copyright © 2024 Zespół Szkół w Strzegomiu Rights Reserved.

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.