Ułatwienia dostępu


foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Zespół Szkół w Strzegomiu ul. Krótka 6, 58-150 Strzegom sekretariat@zsstrzegom.pl (74)6494870

Zespół Szkół w Strzegomiu

"Nie uczymy się dla szkoły, ale dla życia"

Nazwa projektu:

„Międzypowiatowa droga do edukacyjnego sukcesu szkół zawodowych powiatów dzierżoniowskiego, kłodzkiego i świdnickiego” realizowany jest w terminie od 1.01.2024 do 30.06.2026r. ze środków Unii Europejskiej, w ramach programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027, Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji, Priorytet: 9. Fundusze Europejskie na rzecz transformacji obszarów górniczych na Dolnym Śląsku, Działanie: FEDS.09.03 Transformacja w edukacji.

Dokumenty do pobrania:

- regulamin rekrutacji .pdf .docx
- formularz zgłoszeniowy ucznia .pdf .docx
- deklaracja uczestnictwa ucznia .pdf .docx
- oświadczenie ucznia .pdf .docx
 
 
Odnośnik do strony projektu:

 
Opis projektu:

Projekt pn. „Międzypowiatowa droga do edukacyjnego sukcesu szkół zawodowych powiatów dzierżoniowskiego, kłodzkiego i świdnickiego” realizowany jest w terminie od 1.01.2024 do 30.06.2026r. ze środków Unii Europejskiej, w ramach programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027, Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji, Priorytet: 9. Fundusze Europejskie na rzecz transformacji obszarów górniczych na Dolnym Śląsku, Działanie: FEDS.09.03 Transformacja w edukacji.

Partnerstwo projektowe utworzyło 6 podmiotów - 3 publiczne: Powiaty Dzierżoniowski, Kłodzki, Świdnicki i 3 niepubliczne: Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego, Sudecka Izba Przemysłowo Handlowa w Świdnicy, Human Partner Sp. z o. o. na rzecz uczniów i nauczycieli z następujących szkół:

- pow. dzierżoniowski: Zespół Szkół Nr 2 im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Dzierżoniowie, Zespół Szkół Nr 3 im. Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej w Dzierżoniowie, Zespół Szkół Nr 1 im. prof. Wilhelma Rotkiewicza w Dzierżoniowie, Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie

- pow. kłodzki: Zespół Szkół Technicznych w Kłodzku, Kłodzka Szkoła Przedsiębiorczości, Noworudzka Szkoła Techniczna

- pow. świdnicki: Zespół Szkół nr 1 w Świdnicy, Zespół Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Żarowie, Zespół Szkół w Strzegomiu, Zespół Szkół Mechanicznych im. Mikołaja Kopernika w Świdnicy, Zespół Szkół Hotelarsko-Turystycznych im. Tony Halika w Świdnicy, Zespół Szkół Ekonomicznych Im. Wincentego Stysia w Świdnicy, Zespół Szkół Budowlano Elektrycznych im. Jana III Sobieskiego w Świdnicy.

Główne cele projektu to:  kształtowanie i rozwój kompetencji, kwalifikacji i umiejętności uczniów szkół kształcenia zawodowego z obszarów górniczych na Dolnym Śląsku w celu dostosowania ich do wymogów współczesnej gospodarki opartej na zielonych i cyfrowych kompetencjach w Zintegrowanej Strategii Umiejętności 2030 i kierunków działań w Agendzie na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030, rozwijanie umiejętności zawodowych i społecznych kadry pedagogicznej i zarządzającej m.in. w obszarze zielonej i cyfrowej transformacji, w tym wykorzystania nowoczesnych narzędzi TIK i AI oraz w zakresie edukacji włączającej.

W projekcie udział weźmie 2100 uczniów i 420 nauczycieli.

Działania projektowe: staże dla uczniów, kursy, szkolenia i inne formy wsparcia dla uczniów przygotowujące ich do podjęcia nauki na wyższym poziomie edukacji i rozwijające kompetencje kluczowe, rozwój współpracy z uczelniami wyższymi, udział w edukacyjnych projektach regionalnych i ogólnopolskich, doradztwo edukacyjno - zawodowe prowadzone we współpracy z pracodawcami, rozwijanie cyfrowych umiejętności w oparciu o DigComp 2.1, wykorzystanie immersyjnej technologii VR w praktycznym kształceniu zawodowym, rozwój kompetencji zielonych w oparciu o GreenComp, zajęcia zakresu rezyliencji, komunikacji społecznej i wewnętrznej w tym radzenie sobie ze stresem, trening umiejętności społecznych, walka ze stereotypizacją płciową, wsparcie umiejętności zawodowych i społecznych kadry pedagogicznej, dostosowanie szkół do potrzeb uczniów z niepełnosprawnością, zakup wyposażenia TIK, STEAM. 

#Fundusze UE #Fundusze Europejskie

Wartość całkowita projektu: 22 880 000,40 PLN

Wartość dofinansowania: 17 878 448,40 PLN

 
 

Bolko (Bolesław) II Mały (Świdnicki)

Bolko (Bolesław) II Mały (Świdnicki) (ur. pomiędzy 1309 a 1312 rokiem, zm. 28 lipca 1368) – książę świdnicki od 1326, jaworski od 1346, łużycki od 1364 roku, książę na połowie Brzegu i Oławy od 1358, książę siewierski od 1359, książę na połowie Głogowa i Ścinawy od 1361 roku. Ostatni niezależny książę piastowski na Śląsku.

Bolko II Mały
Rodzice:
 

Bernard Stateczny Kunegunda, córka Władysława Łokietka

Życie: 
1309/1312 - 28 VII 1368

Małżeństwa: 
1338 - 1368: Agnieszka, córka Leopolda I Habsburga, księcia austriackiego

Potomstwo: 
Elżbieta (? - po 1401) - istnienie niepewne, syn (przed 1368) - istnienie niepewne; wspomina o nim tylko XVI-wieczny śląski kronikarz Joachim Cureus

Panowanie:
1326-1343/45: Świdnica (formalne współrządy)
1343/45-1346: Świdnica
1346-1358: Jawor, Lwówek Śląski, Świdnica
1358-1359: Jawor, Lwówek Śląski, Świdnica, połowa Brzegu i Oławy
1358-1368: Złotoryja (książę zastawny)
1359-1368: Jawor, Lwówek Śląski, Siewierz, Świdnica, połowa Brzegu i Oławy

Krótka charakterystyka sylwetki wg Kroniki Jana Długosza:

"Stały i niezachwiany w wierności dla Polski, bo kiedy wszyscy inni książęta śląscy poodrywali się od Królestwa Polskiego i przyjęli jarzmo czeskie, on sam pozostał tylko wiernym królowi polskiemu i królestwu, uważając to za głupotę i szaleństwo, żeby własnych porzucić, a przedkładać raczej czeskich królów."

Ciekawy szczegół w czasie panowania:

Kronika książąt polskich opisuje epizod z wojny z Czechami w 1348 roku: podczas odbijania twierdzy w Kamiennej Górze Bolko użył fortelu: swoich zbrojnych przebrał za kupców i pod pozorem karawany kupieckiej wprowadził w obręb murów. Część zbrojnych pochowała się ponadto w wozach z sianem. Zaskoczenie było całkowite...


Linki i inne źródła:
1. https://pl.wikipedia.org/wiki/Bolko_II_Ma%C5%82y
2. http://www.poczet.com/bolkoii.htm

I Zjazd Absolwentów Zespołu Szkół w Strzegomiu
z lat 1947-2007
23 września 2017


PROGRAM UROCZYSTOŚCI w dniu 23.09.2017r.:
 
08.00 - 12.00 Rejestracja absolwentów w szkole
08.30             Otwarcie Zjazdu. Uroczystość nadania imienia szkole (dziedziniec)
09.30             Serwis kawowy i poczęstunek
10.15             Przemarsz do Bazyliki Mniejszej pw. Św. Piotra i Pawła w Strzegomiu
11.00             Msza Święta
12.30             Przemarsz do Strzegomskiego Centrum Kultury (ul. Paderewskiego 36)
13.00             Akademia z okazji Jubileuszu 70-lecia szkoły
15.00             Spotkanie absolwentów z nauczycielami w Zespole Szkół w Strzegomiu:
                           wspólne grillowanie, poczęstunek w budynku głównym
17.00             Zakończenie I części Zjazdu
19.00             Bal Absolwentów-Strzegomskie Centrum Kultury II (Restauracja Bohun)
                           (wejście na bal z osobnym karnetem) 

Szanowni Państwo!

Ze względu na niekompletność oraz nieaktualność dokumentacji adresowej naszych Absolwentów nie jesteśmy w stanie dotrzeć do wszystkich Państwa.

Zainteresowanych Naszym Zjazdem serdecznie zapraszamy do siedziby szkoły po odbiór zaproszeń.

(kliknij w dokument powyżej w celu powiększenia pliku .pdf)

I. Formularz zgłoszeniowy jest TUTAJ (plik w formacie .pdf - wersja do wydruku i wypełnienia)

II.Formularz elektroniczny jest TUTAJ (rejestracja elektroniczna uczestników)

Kamera: Strzegom, Rynek.

Pogoda: Strzegom.

STATYSTYKI od 17.V.2022

0297672
DzisiajDzisiaj160
WczorajWczoraj483
W tym tygodniuW tym tygodniu1006
W tym miesiącuW tym miesiącu17622
Wszystkich wizytWszystkich wizyt297672
Twoje IP: 44.222.189.51
Zalogowanych teraz: 0
Gości online: 9


SSID:
OSE_INTERNET

hasło:
OSE@int3rnet
Certyfikaty SSL i instrukcje:
ose.gov.pl/certyfikaty-ose

.: ADRES I KONTAKT

ZESPÓŁ SZKÓŁ W STRZEGOMIU
ul. Krótka 6
58-150 Strzegom
powiat: świdnicki
województwo: dolnośląskie

Sekretariat - (74) 649 48 70
sekretariat@zsstrzegom.pl

Księgowość - (74) 649 48 80
ksiegowosc@zsstrzegom.pl

Adres ESP (skrytki ePUAP)
/ZS_Strzegom
lub
/ZS_Strzegom/SkrytkaESP

NASZ
OFICJALNY KANAŁ

Google Maps:
50.958906,16.3430979

.: PROJEKTY

Szkoła uczestniczy w projektach

"Dlatego TU mieszkam"

"Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II"
współfinansowanym ze środków
Unii Europejskiej

w ramach
Europejskiego Funduszu Społecznego

Modernizacja Kształcenia Zawodowego EFS

Staże i praktyki zagraniczne
dla osób kształcących się i szkolących zawodowo

Realizacja Programu Ekologicznego pt.
„Rozumiem i wdrażam zrównoważony rozwój w Gminie Strzegom”
w Zespole Szkół w Strzegomiu


Copyright © 2024 Zespół Szkół w Strzegomiu Rights Reserved.

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.